Anna Szczepaniak
Kategoria:

 

KAMPANIA SPOŁECZNA #ResponsibleTogether23

poświęcona przeciwdziałaniu przemocy domowej

 

 

W dniach od 25 listopada do 12 grudnia 2023 roku trwa europejska kampania społeczna poświęcona przeciwdziałaniu przemocy domowej – Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni! We are#ResponsibleTogether23.

Kampania jest realizowana przez Europejską Sieć WWP we współpracy z organizacjami pozarządowymi z całej Unii Europejskiej.

Powiat Sieradzki, za pośrednictwem Stowarzyszenia DROGA w Olsztynku przyłączył się do tej akcji i podejmuje kolejne działania.

Przemoc domowa pozostaje poważnym problemem na całym świecie i dotyka niezliczone osoby, zwłaszcza kobiety i dzieci. Kampania #ResponsibleTogether ma na celu podważenie istniejącego status quo poprzez propagowanie kompleksowego podejścia do sprawców takiej przemocy. Podkreślając znaczenie programów dla sprawców, kampania ta ma na celu doprowadzenie do pozytywnych zmian, zwiększenia świadomości i reformy polityki w walce z przemocą domową.

Kampanię prowadzi Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sieradzu z partnerami Powiatowego Programu Przeciwdziałania Przemocy Domowej i Ochrony Osób Doznających Przemocy Domowej w Powiecie Sieradzkim na lata 2023-2030.

W ramach akcji We are#ResponsibleTogether23 będą prowadzone działania:

  1. w czasie trwania kampanii rozmowa ze specjalistami w rozgłośni Nasze Radio, w trakcie której będzie poruszany przewodni temat kampanii;

  2. 4 grudnia 2023 roku w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Sieradzu odbędzie się seminarium, w którym wezmą udział przedstawiciele Zespołów Interdyscyplinarnych, Policji, Sądu Rejonowego oraz organizacji pozarządowych dotyczące oddziaływań korekcyjno – edukacyjnych dla sprawców przemocy domowej, zaplanowanych do realizacji w powiecie sieradzkim;

  3. 8 grudnia 2023 roku w Starostwie Powiatowym w Sieradzu odbędzie się Powiatowa konferencja pn. „Oblicza współczesnej przemocy domowej” skierowana do pedagogów, wychowawców, psychologów, asystentów rodziny, pracowników socjalnych, policjantów, kuratorów sądowych, koordynatorów rodzinnej pieczy zastępczej i wszystkich osób zainteresowanych problematyką przeciwdziałania przemocy domowej.

Poniżej oferujemy dostęp do bezpłatnych materiałów przygotowanych do samodzielnego prowadzenia kampanii w formie elektronicznej.

Zachęcamy przesyłać je do swoich znajomych tak aby trafiły do jak największej liczby odbiorców.

Link do strony https://stowarzyszeniedroga.com.pl/kampania-spoleczna-responsibletogether23/

Jeżeli jesteś ofiarą przemocy domowej, jej świadkiem lub sprawcą przemocy domowej - przyjdź, zadzwoń lub napisz:

POWIATOWE CENTRUM POMOCY RODZINIE

PLAC WOJEWÓDZKI 3

98-200 SIERADZ

tel. 43 827 18 07 lub 43 822 43 77

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.